לוגו בריאות פלוס מהטבע

סיבות שאתם צריכים לאכול סלק אדום כל יום

 

הסלק נפלא! הוא אחד מהירקות הבריאים ביותר על הפלנטה. הוא משביע, מתוק ונהדר!

יש לנו שאלה אליכם, הידעתם שהסלק עשיר בסגולות בריאותיות?

אחד השימושים הנפוצים בסלק, הוא להקל על שיבושים בגוף כמו אנמיה. הסלק עשיר בברזל והוא ירק מצוין לאכילה כאשר אתן בזמן הימים האלה בחודש. אפילו היפוקרטס (רופא יווני קדום) השתמש בסלק כירק מרפא.

 

אנשים רבים ברחבי העולם משתמשים בסלק לטיפול בבעיות בריאותיות רבות, במשך מאות שנים זה מכבר. לסלק יש את תכולת הברזל הגבוהה ביותר, אחרי השום. תכולת היוד שלו נמצאת במקום השני אחרי כרוב עלים.

 

הסלק עשיר בחומרי תזונה רבים אשר ממריצים גם את חילוף החומרים שלכם. הם גם ממלאים את גופכם בנוגדי חמצון עוצמתיים אשר נפוצים יותר בסלק אדום.

 

בטח תהיו המומים גם לדעת שהסלק מכיל כמויות עצומות של פוליפנולים (תרכובות כימיות טבעיות המיוצרות ע”י צמחים) ובטלאין (פיגמנט הנותן לו את צבעו האדום). שני אלה מונעים את הנזקים של רדיקלים חופשיים ולחץ חמצוני לגוף.

 

הסלק גם עשיר מאוד בוויטמינים מסוג בי ו- פי.פי. (PP) אשר מחזקים את קירות הנימים. הירק הנפלא הסופר בריא הזה גם עשיר במינרלים.

 

אשלגן וחומצה פולית המגינים על הלב, מגנזיום המחזק את העצמות, זרחן הממריץ את האנרגיה, נחושת שמחסלת רדיקלים חופשיים ויוד הלוקח חלק בביוסינתזה (אינטגרציה של חיים) של הורמוני בלוטת התריס.

 

אם הסלק עדיין לא חלק קבוע מהתזונה היומית שלכם, זה הזמן להוסיף אותו, מכיוון שהוא ימלא את גופכם בכל סגולותיו נוגדות החמצון, אנטי דלקתיות ומנקות הרעלים מהגוף.

 

הירק הצבעוני הזה מכיל גם חומרי תזונה עוצמתיים מאוד שיגנו עליכם מפני מחלות לב, מומים מולדים וגם מפני סוגים מסוימים של סרטן.

 

6 הסיבות לכך שאתם צריכים לאכול סלק אדום כל יום

 

 סגולות נוגדות סרטן

 

כפי שציינו קודם, הסלק עשיר מאוד בפיטונוטריינטים. תרכובות אלה נותנות לו את הצבע האדום העז שלו ואת תכונותיו נוגדות הסרטן. מחקר שהתבצע לאחרונה כמחקרים מוכפלים, גילה שבכוחה של תמצית סלק לצמצם מערכים של גידולים רב איבריים.

 

הם גם גילו שתמצית הסלק יעילה מאוד לטיפול נגד סרטן הלבלב, סרטן השד וסרטן הערמונית. שילוב ההשפעות של נוגדי החמצון ונוגדי הדלקות שיש בסלק, הופכים אותו לירק המחזק את הורדת הסיכון לחלות בסרטן.

 

 סלק מנקה את הרעלים מהכבד שלכם

 

הסלק יעזור לכם לנקות את הכבד מכל הרעלים המזיקים. מחקר שהתבצע לאחרונה גילה שחומרי התזונה שנמצאים בסלק, עוזרים לתהליך ניקוי הרעלים של הגוף.

 

הסלק עשיר בנוגדי חמצון שעוזרים לגוף להיפטר מרעלים ופסולת, בזמן שהוא מחזק את מערכת החיסון. הבטאין (רכיב המשתתף בחילוף החומרים של כולין והומוציסטאין) שבסלק עוזר לתאי הכבד לחסל רעלים, הפקטין שבסלק מנקה את הרעלים שהוצאו מהכבד על מנת שהם לא יחזרו לתוך הגוף.

 

הבטאלינים שבסלק בעלי תכונות אנטי דלקתיות המעודדות את ניקוי הרעלים. כפי שאתם רואים, הסלק מצוין לכבד שלכם, לכן כדאי לכם לאכול אותו כל יום.

 

 סלק נגד עצירות

 

הסלק עשיר בסיבים ולכן הוא מעודד פעולת מעיים בריאה. עפ”י המומחים הוספת סלק לתזונה היומית שלכם שומרת על הקצב הבריא של תנועת חומרי הפסולת במעיים החוצה.

 

הסלק הוא מזון על למעיים! מחקרים הראו שתרכובת הבטציאנין, תרכובת פיטוכימית הקיימת בסלק, עוזרת להילחם בסרטן המעי.

 

 סלק עוזר להפחית את המומים המולדים

 

ירק העל הזה עשיר מאוד בוויטמין סי ובסיבים, יחד עם אשלגן ומגנזיום. המינרלים החיוניים האלה הכרחיים לתפקודם הנורמלי של עצבים ושרירים, יחד עם בריאות העצמות, כליות, לבלב וכבד.

 

הסלק גם מכיל חומצה פולית, ויטמין ה- בי המוריד את הסיכון למומים מולדים.

זו סיבה נוספת לכך שאתם צריכים לאכול סלק כל יום.

 

 סלק מוריד את לחץ הדם שלכם

 

הירק הנפלא הזה גם יעזור לכם להוריד את לחץ הדם תוך מספר שעות. מחקר שבוצע לאחרונה מאשר ששתיית כוס אחת של מיץ סלק הורידה את לחץ הדם של המשתתפים בממוצע של 4-5 נקודות.

 

זה יכול להיות מיוחס לחנקות המתרחשות באופן טבעי בסלק, המומרות לתחמוצת החנקן בגוף. מה שגורם לכלי הדם להתרחב ולהיות רגועים וכך משתפרת זרימת הדם ולחץ הדם יורד.

 

 הסלק נלחם בדלקות

 

למקרה ועדיין לא ידעתם, רוב המחלות והמחלות הכרוניות מתחילות מדלקות בגוף. הבטאין שהוא חומר מזין הנמצא בסלק המגן על התאים, החלבון והאנזימים מפני לחץ סביבתי.

 

הוא פועל גם למניעת דלקות ומגן על איברים פנימיים, אשר עוזרים למנוע מגוון מחלות כרוניות. מה שמחזק עוד יותר את העובדה, שאתם צריכים להכניס את הסלק לתזונה היומיומית שלכם. עדיף טרי בסלט או כמיץ וכמובן עם עדיפות לאורגני.

שתפו עם חברים ומשפחה, שיכירו גם הם את סגולות הסלק!